Rozhovor s Amy

11. června 2007 v 19:43 | ChciplaKrisa |  Rozhovory
Při rozhovoru je přátelská, upovídaná a hodně se směje sama sobě i ostatním, často odbočuje, aby napodobovala hlasy nebo přešla do písně: jinými slovy, má velmi daleko ke chladné mocné svůdnici, k níž je někdy připodobňována.
Jak dlouho žiješ v New Yorku?
"V tomhle hotelu jsem vlastně byla asi měsíc, v březnu, když jsem hledala byt, potom jsem se přestěhovala do svého - je to dobré, je to ta stará budova, co bývala kostelem, než ji předělali na obytný dům. Jsou tam klenuté stropy, což je skvělé. Mám ráda New York - je tu mnohem víc kultury a vrstev. Myslím, že můj vkus se vyvíjí. Los Angeles se nejdřív zdálo super, ale po chvíli jsem si uvědomila, že potřebuju pryč."

Takže, jak to jde obecně?
"Fakt dobře. Jsem opravdu šťastná. Minulý rok jsem měla hodně všelijakého budování a předělávání a zátěže a pak jsem si konečně řekla ´Hotovo´, všechno jsem změnila, prodala jsem svůj dům, prodala jsem nějaké své věci, vykopla pár lidí ze svého života a nastěhovala jsem se sem."

Jsi nějak znepokojená tím vším kolem návratu s novým albem?
"Ne tak úplně. Je to těžké vysvětlit. Ty nové věci mám strašně ráda, opravdu, víc než předchozí album. ´Fallen´ bylo tak úspěšné. Nedovedu si dost dobře představit, že by se tohle stalo podruhé - myslím, že za tohle může moje povaha. Pokud to nevyjde a koupí si to 500 000 lidí místo 14 milionů, budu naprosto spokojená, protože jsem šťastná z toho, že to zní fakt dobře. Rozhodně jsem psala o tom, o čem jsem chtěla, ne o tom, o čem by si možná fanoušci přáli, přesto si však nakonec myslím, že ´fanouškům se to bude líbit´. Prostě v to doufám."

Terry Balsamo (ex- COLD) se přidal ke kapele brzy poté, co Ben Moody odešel uprostřed turné v říjnu 2003. Věděla jsi, že jednou skončí jako spoluautor skladeb?
"Ne, měli jsme fakt kliku. Když Terry poprvé přišel do kapely, nemysleli jsme si, že by se rovnou stal stálým členem; byl pořád v COLD, kteří zrovna nebyli na turné, hrál s námi pár měsíců a pak jsme o tom mluvili a požádali ho, aby zůstal. Něco jsem napsala a on šel kolem a shodli jsme se, opravdu rychle. Jedním ze songů, které takto vznikly a jsou na novém albu, je první věc, kterou jsme spolu napsali, ´Snow White Queen´. Byla jsem nejistá a opatrná, ještě od Bena, a bylo pro mě těžké se otevřít a experimentovat, protože jsem se prostě necítila bezpečně. Terry si sedl a říká ´Hej, to je strašně dobrý´, jen mě povzbudil a postrčil mě k další úrovni misto toho... aby mi bránil."

Nové album zní komplikovaněji a okázaleji než ´Fallen´.
"Tak jsem to chtěla. Měla jsem spoustu potlačované tvůrčí energie a strašně jsem toužila psát celou tu dobu, co jsme byli na turné. A pak jsem byla volná a najednou si mohla dělat cokoli, co jsem chtěla, bez toho, že bych byla omezována lidmi, kteří to budou hltat, nebo tím, co se bude líbit, nebo tím, čím bych se dostala do problémů, nebo čímkoli jiným."

Do problémů s kým?
"(Strohým posměšným hlasem) ´Neřeknu´. On to řekl dřív, takže se nebudu cítit špatně, když to řeknu taky: Ben nás vždycky chtěl protlačit mezi komerční trendy, zatímco já jsem to vždycky chtěla dostat do nějakého tvořivého směru a právě tady jsme se začali trkat a pak toho bylo čímdál víc, což vedlo ke konci. Takže jsem cítila, že jsem volná a mám svobodu volby víc než dřív."

Vidíš Evanescence jako hudbu, u níž by se lidé mohli milovat?
"Ne. Hehehe. Doufám že ne, je to nezdravý. To je, ehm, nevím. Já ne... opravdu. Možná ´Lose Control´. Já to fakt takhle nevidím. Myslím, že já ani nemůžu, protože vždycky sedím a přemýšlím o tom, že basa je moc nahlas, anebo že buben není dost nahlas, nebo že jsem to měla zazpívat jinak, hehehe."

Jak dlouho se vídáš se svým novým chlapem?
"Á, tenhle kluk. Radši bych o "svém novém vztahu" nemluvila. Připadám si trochu jako ´Ach, sakra, už nikdy nechci mluvit o vztazích´. Jsme spolu od loňského listopadu. Znali jsme se navzájem už dost let, ale dlouho jsme nebyli ve styku, takže je to fajn."

Patří do rockového světa?
"Ne, v žádném případě. Hehehe. Jsem velmi šťastná, že ne. Je to terapeut. Je ohleduplný, vyrovnaný a velmi dobrý posluchač. Příjemná změna."

V současné době jsi zapletená do soudní pře s vaším předchozím manažerem kvůli sexuálnímu obtěžování.
"Je to fakt drsný, je to něco, co byste nikdy nechtěli zažít, jen proto, že byste měli uzavřenou smlouvu, je to obrovský binec a je to strašný. Opravdu o tom nebudu mluvit, protože to stále není vyřízeno a je možné, že cokoli řeknu, bude použito proti mně."

Mohla bys jít k soudu a vypovídat?
"Ehm. No. Doufám, že ne. Nikdy jsem nebyla u soudu. Opravdu to nechci. Doufám, že se to všechno vyřeší, vážně. Poslední dobou se to uklidňuje."

Jak myslíš, že jsi dospěla? Zdá se, že máš nad vším mnohem větší kontrolu.
"No, před nějakou dobou jsem si uvědomila, že rozhodování většinou nepochází ode mě, ale děje se kolem mě, pro mě, a ne vždycky je to dobré rozhodnutí. Zasáhla jsem do toho a převzala jsem kontrolu, než mi to vybouchne do obličeje. Udělám všechno. Starám se o psaní textů, mixování a všechno, co děláme. Dospěla jsem v mnoha různých věcech. Jako bych se slyšela na ´Fallen´: zpívala jsem ´Zachraň mě z temnoty´ a teď se slyším: ´Přestaň kňučet´. Nechci být uvězněná a nešťastná; chci být šťastná. Chci vyřešit problém a to znamená soustředit se na něj, ne ´Ach, já ubohá´."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 8. července 2007 v 11:19 | Reagovat

pěknej rozhovor, ale myslela jsem, že pořád bydlí v LA a o tom soudu sem taky nevěděla a je pěkný jak mluví o Joshovi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama